НУИ започва честване на половинвековен юбилей с концерт

сряда, 10 септември 2014

НУИ „Проф. Веселин Стоянов“  кани жителите и гостите на Русе на юбилеен концерт с музикална формация „Филмомузика“, в чест на изтъкнатия русенски цигулков педагог Анелия Попова. Той ще се състои  на 11 септември от 18.00 часа  в зала „Русе“. Концертът се реализира с финансовата подкрепа на Фондация „Русе – град на свободния дух“.

На сцената ще се изявят Деворина Гамалова-цигулка и виола, Лора Маринова-виолончело и пианистът Красимир Тасков. Ще прозвучат произведения на Франк Бридж, Франсис Пулек , Йоханес Брамс и Красимир Тасков. Входът е свободен.

Концертът ще сложи начало на тържественото отбелязване на 55 годишния юбилей на Националното училище по изкуствата „Проф. Веселин Стоянов“ . В рамките на честването през сезон 2014/2015 година е предвидена богата и атрактивна музикална програма.