Кметът Пламен Стоилов поднесе цветя в памет на загиналите пожарникари

четвъртък, 11 септември 2014

Русенски пожарникари поднесоха цветя и венци в почит на загиналите си колеги при изпълнение на служебния дълг пред паметника на бул. „Трети март”. Сред официалните гостите на церемонията бяха областният управител Симеон Иванов, кметът на Община Русе Пламен Стоилов, директорът на  ОДМВР-Русе Георги Великов. В ролята на символичен домакин беше директорът на РДПБЗН комисар Димитър Павлов.

Организатор на инициативата е областното управление „Пожарна безопасност и защита на населението” – Русе по случай седмицата на пожарната безопасност и предстоящият професионален празник на служителите от ГДПБЗН-МВР, който е на 14 септември.

Г-н Стоилов  пожела на всички пожарникари здраве и късметът винаги да е с тях. „Никога няма да забравя, че някога съм бил един от Вас. Познавам естеството на работата Ви и много пъти съм заявявал, че Вие сте едни от малкото, които по силата на дълга си трябва да проявявате героизъм в мирно време и да сте готови да влизате всеки ден в боя. Една мисия, която е изключително хуманна, която защитава здравето, живота и имуществото на жителите на нашия прекрасен град“, допълни още кметът.

В края на церемонията бяха отличени няколко служители с писмена похвала за конкретен личен принос  при изпълнението на служебните си задължения. Със заповед на министъра на вътрешните работи инспектор Светослав Войчев бе награден с почетен медал на МВР за проявена инициативност, постигнати високи трайни резултати при изпълнението на служебните задачи с изключително значение при защита на националната сигурност, опазване на обществения ред и противодействие на престъпността.