ОбДЦКИ организира XI Национален фолклорен конкурс "Дунавски славеи"

вторник, 06 март 2018

На 09.03 и 10.03.2018 г. Общински детски център за култура и изкуство организира XI Национален фолклорен конкурс за изпълнители на народна музика за деца и младежи – певци и инструменталисти „Дунавски славеи“. Заявилите участие в надпреварата са над 700, като бройката е двойно по-голяма от предходните издания на конкурса. Всички те са разпределени в индивидуални изпълнители, камерни, вокални и инструментални групи, хорове, оркестри, ансамбли и др.

Председател на журито е ректорът на Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство в гр. Пловдив – проф. Милчо Василев. Член на журито ще бъде талантливата млада певица Елица Тодорова, заела 5то място на Евровизия с песента „Вода“. Тя е за първи път в нашия град и ще зарадва русенци с атрактивна програма по време на гала концерта за награждаване на отличените участници.

Програмата на конкурса е следната:

9 март – откриване и начало на конкурса – 12:00 ч. успоредно в Голяма зала и зала „Европа“ на Доходно здание

10 март – начало на конкурсната част 9:00 ч. успоредно в три зали: Голяма зала и зала „Европа“ на Доходно здание и малка зала на ДТ „Сава Огнянов“

10 март – награждаване и гала концерт на отличените с участието на Елица Тодорова – 18:00 ч. Голяма зала на Доходно здание.

Входът е свободен и ОбДЦКИ кани русенци да посетят проявите.