Областният информационен център обявява конкурс за рисунка „Европа подкрепя Русе“

петък, 18 юни 2021

Конкурс за рисунка под наслов „Европа подкрепя Русе“ ще проведе Областният информационен център– Русе.  В него могат да участват деца на възраст от 6 до 16 години. Творбите трябва да показват как европейските средства помагат на града да се развива и да стане по-чисто, красиво и удобно за живеене място, привлекателно за туризъм.
Крайният срок за предаването на рисунките в офиса на ОИЦ-Русе е 8 юли.
Конкурсът е част от първото мащабно събитие на Областния информационен център през 2021 г. , което носи същото име - „Европа подкрепа Русе“. Целта е популяризиране на проекти, финансирани от Европейските структурни и инвестиционни фондове в Русе, и дейността на центъра. Събитието ще се реализира от 8 юни до края на юли. Веднага след това журито ще оцени получените творби и ще класира десетте най-добри. Те ще бъдат отпечатани на винили и представени на изложба на открито в центъра на Русе, чиято дата ще бъде допълнително съобщена.
5 уъркшопа ще съпътстват официалното откриване на изложбата и церемонията по награждаването. В тях деца ще рисуват и оцветяват картини, свързани с тематиката на конкурса. Ще има и изнесен щанд на ОИЦ, където ще се раздават информационни и рекламни материали, свързани с европейското финансиране.
Целия регламент на конкурса можете да откриете тук.