Община Русе приветства женския национален тим по волейбол

петък, 18 юни 2021

„Лъвиците“ от националния отбор по волейбол бяха посрещнати днес емоционално от ръководството на Община Русе.

„Сърцата ни са с вас! Даваме ви от нашата сила и енергия, за да може през следващите два дни да покажете на света, че сте №1“, така кметът Пенчо Милков поздрави отбора.

„Надяваме се да ви направим горди с играта си“, каза треньорът Иван Петков.

На входа на общината, въпреки дъжда и лошото време, мажоретният състав „Екстрийм“ и ФТС „Зора“ при ОМД – Русе и ансамбъл „Зорница“ при ОбДЦКИ – Русе посрещнаха с аплодисменти националните състезателки. Момчетата и момичетата от волейболния „Дунав“ също се присъединиха към събитието, като за тях трепетът беше още по-голям, защото „лъвиците“ са техният пример за подражание.

А най-важна е подкрепата през следващите два дни. Във финалната четворка на Златната лига ще играят отборите на България, Чехия, Испания и Хърватия. Двата полуфинала са утре, събота, като от 17 ч. излизат Испания и Хърватия, а от 20 ч.  момичетата на треньора Иван Петков ще се изправят срещу Чехия.

Победителите от полуфиналите ще се срещнат в сблъсък за първото място в неделя от 20 ч., а мачът за третото място ще се играе от 17 ч.

Билети могат да се закупят на място от ОЗК Арена.

Заповядайте да подкрепим българските „лъвици“!