Областно пътно управление започва ремонт на 3-километрова отсечка по пътя за Средна кула

петък, 28 юни 2024

От 1 юли до 29 декември 2024 г. Областно пътно управление-Русе ще извърши ремонт на републикански път III-501 Русе-Иваново-Две могили-Бяла от км0+ 000 до км 3+000 (от разклонението на Дъговия мост в посока квартал Средна кула и с. Басарбово).

Ще се извършват следните дейности – ремонт на пътната настилка (фрезоване и асфалтиране), ремонт на пътни съоръжения, земни работи, озеленяване и ландшафтно оформление. За целта ще бъде въведена временна организация за безопасност на движението с пътни знаци и ограничаване на скоростта на движение, съгласувано с ОД на МВР-Русе, Сектор „Пътна полиция“.

При ремонта на тази отсечка от пътя ще бъде ограничен достъпът до офиси и други производствени и складови помещение, както и ще бъде затруднено движението на градския транспорт.