Обсъждат екологичното въздействие на инвестиционното предложение на металообработваща фирма от Русе

петък, 21 май 2021

На 14 юни, понеделник, от 17 часа в сградата на Община Русе на ул. Олимпи Панов № 6 ще бъде общественото обсъждане на доклада за въздействие върху околната среда на инвестиционното предложение на „Метал Фусион“ ЕООД - гр. Русе.

На срещата заинтересованите страни ще могат да зададат своите въпроси и да заявят становище във връзка с намеренията на фирмата да извършва преработка чрез топене на скрап от черни метали с капацитет до 3 тона на ден и производство на детайли от въглеродна и неръждаема стомана.

Докладът, оценяващ въздействието върху околната среда на инвестиционното предложение, е на разположение на гражданите  всеки работен ден от 9 до 17 часа, както следва:

• в Община Русе, ул. „Олимпи Панов” №6 — отдел „Екология“;
  • в РИОСВ — Русе, бул. ”Придунавски” 20.

Писмени становища могат да се депозират в деловодството на Община Русе, РИОСВ-Русе или на срещата за обществено обсъждане.

Пълния Доклад за оценка въздействието върху околната среда (ОВОС) може да откриете тук.

Нетехническо резюме на Доклада за оценка въздействието върху околната среда (ОВОС) може да откриете тук.