Община Русе бе одобрена за финансиране по проект за закупуване на хранителни продукти

сряда, 20 декември 2023

Община Русе кандидатства и е одобрена с проектно предложение пред Фонд „Социална закрила“ с проект „Целева програма за закупуване на хранителни продукти за изхранване на деца и лица, потребители на социални услуги в община Русе“. Отпуснатите средства са в размер на 7 520,00 лв, като размерът на финансиране на 1 лице за периода на програмата е до 470 лв.
В рамките на проектното предложение ще бъдат закупени дълготрайни хранителни продукти на децата в единствената в България социална услуга „Кризисен център за непридружени деца чужди граждани и деца бежанци в риск“, управлявана от Община Русе. Услугата е с капацитет 16 непридружени деца, които са от  Сирия, Афганистан, Еквадор, Египет и други страни.
Реализацията на проекта в периода 20 декември 2023 г.  – 31 март 2024 г. ще подобри предоставянето на социалните услуги от резидентен тип и ще доведе до подобряване качеството на живот на всеки един от включените в проектните дейности потребители. Изпълнението му ще подпомогне реализацията на приоритетите и целите, заложени в националните, регионалните и местните стратегически документи в социалната сфера.
За финансиране можеха да кандидатстват доставчици на социални услуги, съгласно Закона за социалните услуги (ЗСУ) - общини и лица по чл. 29, ал. 3, т. 2 и чл. 30 от Закона за социалните услуги, които управляват центрове за временно настаняване, приюти, кризисни центрове за пълнолетни лица и за деца.
В тази връзка бяха одобрени още две проектни предложения на доставчици на социални услуги в Община Русе - на Сдружение „Център Динамика“ и на Русенска католическа организация „Каритас“.
Повече информация за проекта можете да намерите тук.