петък, 28 юни 2019

Община Русе информира всички заинтересовани лица, че Предварителният проект на ОБЩ УСТРОЙСТВЕН ПЛАН НА ОБЩИНА РУСЕ /ОУПО Русе/ е приет от Общински експертен съвет по устройство на територията с Протокол № 15/26.06.2019г.        Във връзка с прилагането на  чл. 133, ал. 7от ЗУТ в процеса на изработване на ОУПО Русесе допуска създаване на нови и изменение на действащи подробни устройствени планове в случаите, когато:

- Проектът на новия подробен устройствен план отговаря на предвижданията на Предварителния проект на ОУПО Русе;

- Проектът за изменение на действащия подробен устройствен план отговаря на предвижданията на Предварителния проект на ОУПО Русе.

Проектите за подробни устройствени планове, чието изработване е разрешено по реда на ЗУТ, които не са одобрени към настоящия момент е препоръчително дасе съобразяват с предвижданията на ОУПО Русеи правилата и нормативите за неговото прилагане.

ПРИЛОЖЕНИЯ:

1. Предварителен проект на ОУПО Русе

2. Текстова част на ОУПО Русе

3. Правила и нормативи за прилагане на ОУПО Русе

4. Схема „Културно-историческо наследство“ (за община Русе).

5. Схема „Културно-историческо наследство“ (за град Русе).

6. Схема „Електроснабдяване“.

7. Схема „ВиК“.

8. Схема „Газоснабдяване“.

9. Схема „Ландшафт“.

10. Схема „Транспортна инфраструктура“.

11. Схема „Транспортна инфраструктура и велоалеи“.

ОБЩ УСТРОЙСТВЕН ПЛАН НА ОБЩИНА РУСЕ - ПРЕДВАРИТЕЛЕН ПРОЕКТ

ПРАВИЛА И НОРМАТИВИ ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ОУПО НА ОБЩИНА РУСЕ