Община Русе извърши незабавна проверка по сигнал за обгазяване в района на старата кожена фабрика

четвъртък, 08 юли 2021

Съвместна проверка на РИОСВ – Русе и служители от отдел „Екология“ на Община Русе се извърши днес във връзка с публикувани видеоматериали в социалните мрежи за наличие пушек и съмнения за обгазяване в района около старата кожена фабрика.

Предвид, че във видеоматериалите на подателя на сигнала няма посочен нарушител, отговорните органи проучиха производствената база в района, но не стигнаха до източник на опасни миризми. Според служителите на РИОСВ високият прахов облак се дължи на ремонтни дейности на ВиК, които се извършват под Сарайския мост, до ул. „Св. Димитър Басарбовски“. Прахът,  вдигащ се в района, е вследствие на извозваните строителни материали, използвани в проекта за повишаване ефективността на водопроводната мрежа.

Община Русе призовава всички граждани да са активни в подаването на сигнали за нередности, включително и посочвайки данни за нарушителя (име, регистрационни номера на МПС и всякаква налична информация).

За сигнали: mayor@ruse-bg.eu