Община Русе с награда от седмия черноморски туристически форум във Варна

сряда, 24 септември 2014

На официалната церемония за закриване на Черноморски туристически форум – 2014 в град Варна, Община Русе беше удостоена с грамота за активен принос в развитието на историко-археологическия туризъм в България. Високата награда беше връчена на представители на Общината от името на Варненската туристическа камара.

Тазгодишното издание на форума се проведе от 18-ти до 20-ти септември, а темата му беше именно „Археологико-исторически туризъм – наследство с перспектива“.

В рамките на форума представителите на Община Русе осъществиха контакти, както с потенциални туристи, заинтересовани от възможностите за туризъм в Община Русе, така и с представители на туроператорски фирми, други общини и професионални организации, свързани с туристическия бранш, и представиха на вниманието им рекламно-информационни материали от следните видове: брошура „Реки на времето“ на български и английски език, пътеводител „Реки на времето“ на български и английски език, карта „Реки на времето“ на български и английски език, както и гидове, брошури и DVD филми, издавани от Община Русе.

Щандът, с който Общината участва на изложението, беше изграден и аранжиран с експозиционното оборудване, закупено със средства от Програмата за развитие на туризма в Община Русе през 2013 г., като отзивите от страна на посетители и организатори за естетическото му оформление и практическата му приложимост бяха отлични.

Черноморският туристически форум се провежда за седма година и е организиран съвместно от Варненска туристическа камара, Община Варна, Министерство на икономиката и енергетиката. Провежда се под патронажа на Министъра на икономиката и енергетиката и кмета на Община Варна.