Кметът Пламен Стоилов приветства деца от пет държави

сряда, 24 септември 2014

Кметът Пламен Стоилов прие днес в Общината деца от пет държави. На срещата присъстваха още директорът на СОУ „В. Левски“ г-н Галин Ганчев, българският координатор на проекта г-н Иванов, координаторите от Испания, Турция, Унгария и Италия и Полша, както и деца от петте страни.

Причината за пристигането им в Русе е изпълнението на международния проект на „Топлината и уюта в дома“, който се изпълнява по програма Коменски от СОУ „Васил Левски“.

Кметът поздрави г-н Ганчев и неговият екип за изпълнението на този проект. Той е изцяло социално обвързан и насочен към възпитанието на децата, нещо изключително важно за всички нас. Г-н Пламен Стоилов изрази радостта си, че всичко това се случва именно в нашия град и тези деца имат възможност да посетят най-красивия град в България. Градът, в който са се случили над 150 неща за първи път, където е започнала демокрацията и Възраждането, градът на свободния дух.

Г-н Стоилов запозна гостите си със проектите, по които се работи в момента и им пожела догодина да посетят отново Русе, за да го видят обновен и още по-красив.

Децата споделиха добрите си впечатления от посещението си на новооткрития исторически музей, който вече са успели да посетят. В края на срещата те му подариха шапка и тениска, с което го приобщават към тяхното голямо и топло семейство.