Община Русе се представи на две международни туристически изложения в Белград и София

петък, 22 февруари 2019

Директорът на Общинско предприятие „Русе Арт” Мариан Савов присъства в Белград на подписването на меморандум за разбирателство между туристическите министерства на България и Сърбия. Документът беше официално подписан от министъра на туризма на България Николина Ангелкова и Расим Ляич, вицепремиер и министър на търговията, туризма и телекомуникациите на западната ни съседка. Церемонията се състоя непосредствено преди официалното откриване на 41-вото Международно туристическо изложение IFT в Белград, където Община Русе се представя в рамките на щанда на Република България. Русенският кът беше посетен и от Благой Рагин.

България е партньор на международния туристически форум в Сърбия, на който се представят стотици дестинации и се посещава от десетки хиляди. Миналата година Сърбия беше официална страна партньор на българското туристическо изложение „Ваканция и СПА Експо“, чието тазгодишно издание завърши преди дни и Община Русе също се представи със собствен щанд. По данни на Министерството на туризма на България Сърбия е сред 8-те най-големи пазари за входящ туризъм за България.