Община Русе се включва в кампанията „Да изчистим България заедно“

сряда, 16 септември 2020

Община Русе ще бъде част от кампанията „Да изчистим България заедно“, която тази година ще бъде отбелязана в събота, на 19 септември. За да бъдат спазени мерките за безопасност, свързани с пандемията от COVID – 19, традиционното масово почистване на страната, ще бъде заменено от работа в малки доброволчески групи. Те ще почистят градинките и любимите си места за отдих, а към тях ще се присъединят и служители от общинска администрация.

Община Русе ще продължи да подкрепя усилията на доброволците и да популяризира разнообразните възможности за подобряване на заобикалящата ни среда.

Служителите на Отдел „Екология“ са на разположение за допълнителна информация и за съдействие с извозването на събрания отпадък. Желаещите да се включат в кампанията трябва да подадат информация за местоположението на почистената площ и събраните отпадъци на телефон 082/506 793.