Пешеходни пътеки се маркират днес и утре като част от кампанията "Убий скоростта, спаси дете"

сряда, 16 септември 2020

Маркировката на пешеходната пътека пред СУ „Христо Ботев“ в град Русе бе подновена като част от кампанията „Убий скоростта, спаси дете“. В нея Община Русе съвместно с Радио FM+ и фирма „Оргахим“ АД работят за повишаването на безопасността на пътя. Утре ще бъде боядисана и пешеходната пътека пред друго училище с голям брой ученици – СУ „Възраждане“.

В събитието днес се включиха и деца от Русе, които, водени за ръка от градоначалника Пенчо Милков, пресякоха пътното платно пред училището в знак на съпричастността си към множеството деца, станали жертви на пътя.

„Убий скоростта, спаси дете“ се реализира за шеста поредна година в Община Русе и предвижда още разпространението на стикери с послание в градския транспорт. В инициативата се включват и други български общини, подкрепени от известни личности, които популяризират идеите.