Община Русе ще бъде партньор в зелената кауза на Влади Ампов - Графа

петък, 12 юли 2024

Дни преди предстоящия си концерт в Русе звездата посети новоизградената анаеробна инсталация за преработване на разделно събрани биоразградими отпадъци

Кметът на Русе Пенчо Милков посрещна днес любимеца на музикалната публика Влади Ампов - Графа, който ще пее в Летния театър на 18 юли.

Графа е известен с ангажираността си към опазването на околната среда, която намира отражение в концертите от “Най-щастливото турне”. Двамата обсъдиха актуални екологични теми, свързани с компостирането на отпадъци и нерагламентираните сметища, както и мерки за справяне със замърсяванията.

„Община Русе предприема целенасочени стъпки към подобряване на средата, в която живеем. Единствено заедно можем да направим нашата действителност по-добра както за нас, така и за тези, които ще оставим след себе си“, заяви кметът на Русе.

Той изрази своята благодарност към музиканта за ангажираността му и подчерта значението на общественото съзнание и участие в поддържането на чиста и здравословна среда.

Влади Ампов - Графа предложи конкретни инициативи за повишаване на обществената осведоменост и участие в борбата срещу замърсяването.

След срещата в сградата на общината те посетиха новоизградената анаеробна инсталация за преработване на разделно събрани биоразградими отпадъци в Русе, където Графа се запозна с процеса на компостиране на органични отпадъци. Инсталацията е важна част от усилията на Община Русе за устойчиво управление на отпадъците и намаляване на вредното им въздействие върху околната среда.

Ангажиментът на Влади Ампов към околната среда стартира по инициатива на „ПроКредит Банк“, във връзка с концерта му на Националния стадион „Васил Левски“, когато двайсетте хиляди зрители на събитието прегръщат идеята да го посетят с градския транспорт и с готовност се включват в разделното изхвърляне на отпадъци по време на шоуто. Резултатът е впечатляващ – без задръствания и нерви около паркирането в района на стадиона, чист терен и седалки на следващата сутрин.

Успешно реализираната първа стъпка в зелената кауза на Графа вдъхнови разгръщането ѝ като част от „Най-щастливото турне“ на лято 2024. Целта е всички концертни локации и природата около тях да останат чисти, а това да превърне турнето в едно от най-мащабните природосъобразни национални събития.

Още на входа на Летния театър в Русе посетителите ще забележат контейнерите за разделно събиране на отпадъци, осигурени от „ЕКОПАК“. Там ще получат и информация как да спечелят страхотни награди от ексклузивната за гостите игра на ПроКредит Банк.

Билети за концерта на Графа в Русе се продават в мрежата на Ивентим и на касата на Летния театър в деня на събитието. Деца на възраст до 4 навършени години влизат безплатно без право на седящо мяста, а навършилите 5 години и учениците използват 50% отстъпка от цената на редовния билет.