В малките населени места на община Русе стартира кампания за безплатно извозване на строителни отпадъци от домакинствата

петък, 12 юли 2024

Кампания за безплатно извозване на отпадъци, генерирани от строителните дейности и ремонти в домовете, ще се проведе на територията на малките населени места от 15 юли до 15 август.

Призовават се гражданите да използват контейнерите по предназначение, като изхвърлят в тях само строителни отпадъци и не изхвърлят битови отпадъци, мебели, дрехи, алуминиева дограма, растителни отпадъци, клони и други.

Строителните отпадъци, които могат да бъдат изхвърлени в контейнерите, са бетон, тухли, керемиди, плочки, керамични изделия, дървесина, стъкло, почва, камъни, изолационни материали /които не съдържат азбест или опасни вещества/, строителни отпадъци на основата на гипс /които не съдържат опасни отпадъци/, смесени отпадъци от строителство и събаряне /които не съдържат живак и опасни вещества/.

Контейнерите ще бъдат поставени в следните населени места:

•  село Басарбово;

•  село Ново село;

•  село  Просена;

•  село Сандрово;

•  село Семерджиево;

•  село Тетово;

•  село Хотанца;

•  село Червена вода;

•  село Ястребово;

•  село Долно Абланово;

•  село Бъзън.

Повече информация можете да получите на тел. 082/586 -267 и 082/586 - 271.