Община Русе участва в изложение за културен туризъм във Велико Търново

петък, 21 април 2023

От 20 до 23 април Община Русе представя своите възможности на туристическа дестинация на Международното изложение „Културен туризъм“ 2023 във Велико Търново.

В туристическия форум участват над 50 общини, туристически компании, дипломатически мисии, туристически сдружения и производители от България и Румъния, Южна Корея, Северна Македония, Индия, Палестина. Под мотото  „Трапезица – истории  за българския вкус“ в дните на изложението ще бъде представено майсторството на кулинарните специалисти от региона и уникални храни и вина от различни изби в страната.

В залите на Международното изложение „Културен туризъм“ са предвидени дегустации и срещи с винопроизводители за запознаване с културните специфики на българските винарски традиции.

В рамките на форума е планирана и Национална среща на организациите за управление на туристическите райони с дискусия за възможностите за взаимодействие между бизнеса, общините и държавата.