петък, 21 април 2023
Настоящи и бивши възпитаници на ПГИУ „Елиас Канети“ се събраха в „Канев център“, за да отбележат 140-годишния юбилей на гимназията. Училището е наследник на създаденото през 1883 година от Анна Винтер Русенско немско практическо търговско училище, което поставя началото на икономическото образование в крайдунавския град.
„Много малко институции в България могат да се похвалят със 140-годишен юбилей. Това е привилегия и отговорност – най-вече към вас, учениците. Патронът на училището е изключително вдъхновяваща и важна за града ни личност. Историята на Канети ни показва как през обичта към родния град можем да направим велики неща, отвъд материалното“, обърна се към учениците кметът Пенчо Милков.
Сред официалните гости на събитието бяха още зам.-областният управител Детелина Ачева, началникът на РУО Русе д-р Росица Георгиева, доц. д-р Даниел Павлов от факултет “Бизнес и мениджмънт“ към Русенския университет „Ангел Кънчев“ и д-р Веселина Антонова от Международно дружество „Елиас Канети“, която представи накратко житейския път на Нобеловия лауреат.
По време на празничната церемония директорът Анелия Георгиева удостои с награда „Ученик на випуска“ 2023 за активно участие в училищни и извънучилищни, областни, национални и международни събития, художествени изяви, активна клубна дейност и отличен успех Никол Некезова от 12 б клас. Грамота получи и дванайсетокласничката Ралица Георгиева.
Община Русе участва в изложение за културен туризъм във Велико Търново
петък, 21 април 2023
Програма на строително-монтажните работи по проект "Изграждане на ВиК…
петък, 21 април 2023
Последни Новини
Община Русе обнови автопарка на социалните услуги с два нови специализирани…
петък, 05 юни 2026
20 училища представят възможностите за обучение пред седмокласниците в…
четвъртък, 04 юни 2026
Изложбата „Лятно настроение“ събра над 110 творби на русенски художници
четвъртък, 04 юни 2026
Държавата и Община Русе координират действията си за трафика, инфраструктурата…
четвъртък, 04 юни 2026
Хор „Свети Георги Победоносец“ представя годишния си концерт на 22 юни
четвъртък, 04 юни 2026
Независим експерт ще оценява дърветата по бул. „Съединение“
четвъртък, 04 юни 2026
Русе ще бъде домакин на информационен форум за здраве и качество на живот
четвъртък, 04 юни 2026