Община Русе започна изграждането на нова обществена чешма до пл. “Дунав”

сряда, 28 август 2024

Започна изграждането на обществена чешма в обновената през миналата година от ОП “Комунални дейности” градинка до площад „Дунав“. Чешмата ще бъде не само функционално, но и естетически значимо допълнение към градската среда. Тя ще представлява масивна конструкция с четири чучура, а на каменния постамент ще бъде монтирана бронзова фигура на закрилника на Русе – Свети Георги.

Новото съоръжение ще бъде изградено на мястото на стара нефункционираща чешма, която от дълги години не изпълнява своето предназначение.

Предвижда се изграждането на още една чешма в Русе, която ще бъде разположена в една от алеите на градинката на площад „Александър Батенберг“, в непосредствена близост до Регионалната библиотека „Любен Каравелов“.

Инициативата е част от усилията на местната администрация да подобри жизнената среда в централната градска част, като предостави на жителите и гостите на Русе удобни и естетични места за разхлаждане през горещите летни дни.