Община Русе подпомага дейностите по сметосъбиране и сметоизвозване до сключването на новия договор за обществена хигиена

сряда, 28 август 2024

Във връзка с предстоящото приключване на процедурата по отношение на дейностите по събиране и транспортиране на битови отпадъци, обществена хигиена, снегопочистване и зимно поддържане в града и сключването на нов договор за услугата, Община Русе уведомява своите граждани, че ще продължи да подпомага дейностите по сметосъбиране и сметоизвозване посредством екипите на ОП „Паркстрой“ и ОП „Комунални дейности“.

Целта на местната администрация е да осигури във възможно най-голяма степен непрекъснатост на услугата и избягване нарушаването на комфорта на русенци предвид предстоящите промени.

Според заложените параметри в новата обществена поръчка ще бъде подобрена и надградена системата за сметосъбиране с въвеждането в експлоатация на нова обслужваща техника, замяна на старите съдове с нови от системата за автоматично обслужване, както и нови организация и управление.

След сключване на новия договор, Община Русе ще уведоми своевременно обществеността за цялостното му изпълнение, както и за поетите ангажименти от дружеството. Местната администрация призовава гражданите за разбиране при възможни временни нарушения в сметосъбирането в някои квартали на града и се извинява за причиненото неудобство.