Общината опрости стар дълг на ПФК „Дунав“

четвъртък, 24 февруари 2022

Натрупан дълг от предходното ръководство на ПФК „Дунав“ бе опростен с решение на общинските съветници днес. Задължението от 38 250 лв. е от неплатени такси за ползване на Градския стадион. Заплащането на сумата е било разсрочено, като в момента са платени 4 хиляди лева от нея и новото ръководство е било редовно в покриването на месечните вноски.

„Тук не говорим за подкрепа за частна фирма, а за сдружение „Футболен клуб Дунав от Русе“, което бе основано от група смели момчета“, каза кметът Пенчо Милков. Той подчерта, че целта на новото ръководство е „Дунав“ да остане емблема за града, независим от спонсорството на частни фирми и възможно най-широк кръг русенци да го припознаят като свой клуб и да го подкрепят.

Сдружението бе създадено през 2020 година и заедно с името „Дунав“ приема и задълженията на предишните собственици на акциите. Екипът бързо сформира нов отбор, съставен изцяло от русенски футболисти и възпитаници на местната футболна академия. Те се състезават успешно в Трета лига, където водят убедително в класирането и се подготвят за завръщане в професионалния футбол.

Броят на трениращите деца също е увеличен и наброява над 350 момчета и момичета, които представят не само емблемата на "Дунав", но и името на Русе в първенствата на различните възрасти в страната.