Общински детски център за култура и изкуство – Русе

сряда, 12 ноември 2014

10-годишният Дорбиян Георгиев, участник в Клуб „Приятели на книгата” с ръководител Ваня Спасова е класиран на второ място в Първа възрастова група в Раздел „Стихотворение, есе, съчинение” от ХІ Национален конкурс „Златна есен – плодовете на есента” град Севлиево. В конкурса са участвали деца с над 90 творби от 100 школи, клубове, училища, читалища от цяла България. За своето стихотворение „Есен”, Добриян получи грамота и много предметни награди от организаторите.

В провелия се скоро в Русе заключителен етап на Национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” още едно дете от Клуб „Приятели на книгата” беше отличено. Това е Никол Иванова заела второ място във Втора възрастова група в Раздел „Литературно творчество” – проза за разказа си „Добри приятели”.

Добриян Георгиев е от ОУ „Отец Паисий”, а Никол Иванова от ОУ „Иван Вазов”. И в двете училища от 15 години се сформират групи, които са членове на Клуб „Приятели на книгата” към Общински детски център за култура и изкуство. Там децата, обичащи литературата се запознават с творчеството на световни и български детски писатели и разказвачи, драматизират приказки, правят илюстрации към тях, организират литературни празници.

Творбата на малкия Добриян Георгиев:

Есен

Есента дойде!
На дърветата листата пожълтяха.
Щъркели и лястовици на юг отлетяха,
а врабчетата безгрижно
си чуруликат под бабината стряха.
По полета, ниви и градини
стопаните добри,
плодовете на труда прибраха