Общински електробус от линия 12 беше блъснат от товарен бус

събота, 03 август 2024

По време на инцидента не са били превозвани пътници, нанесени са единствено материални щети

Тази сутрин около 9 ч. по бул. „България“, след разклона за с. Николово, електробус на „Общински транспорт“ при извършване на редовния си курс е претърпял пътно-транспортно произшествие. Инцидентът е станал вследствие на сблъсък между камион и товарен бус, при който по-малкото превозно средство е спукало предна гума. Шофьорът на буса е изгубил управление и се е блъснал в общинския електробус, движещ се по линия 12. В момента на сблъсъка не са били превозвани пътници, като на електробуса са нанесени единствено материални щети.

Предстои изясняване на подробностите около случая и изчисляване на разходите за възстановяване работата на превозното средство. Предварителният оглед на щетите от служители на „Общински транспорт“ сочи, че в следващите няколко седмици електробусът няма да се движи по редовния си маршрут.