Общинските наеми на търговците в Русе ще бъдат опростени за четвърти път по време на пандемията

четвъртък, 28 януари 2021

За четвърти път наемателите на общински имоти в Русе, засегнати от наложения от държавата локдаун, ще бъдат освободени от такси. Предложението е на кмета Пенчо Милков и беше прието на днешната сесия на Общинския съвет.

На нея се гласува и актуализирането на цените на наемите на търговски помещения, които последно са изменяни през 2008 година. Промяната е на база на извършен анализ от лицензиран оценител, който показа, че до момента пазарните цени на наемите са от 3 до 6 пъти по-високи от общинските. С одобрението на мнозинството началните цени ще се увеличат с 22,9%, колкото е и процентът на инфлацията за съответния период.

„Години наред старите цени лишават Община Русе от собствен ресурс“, заяви заместник-кметът Златомира Стефанова.

Актуализацията ще допринесе за ръст на приходите на общината с около 200 000 – 250 000 лв. годишно, които ще се разходват за целите на града и населените места от общината.