Общинските видеокамери заснеха поредна вандалска проява на русенския кей (Видео)

вторник, 31 май 2022

Още една вандалска проява, този път към бариерата на русенския кей, беше заснета от охранителните камери на място.

Кадрите от записа показват как в късните часове на 28 май младеж чупи част от декоративните ламели на подвижната бариера. Тя беше поставена с цел възпрепятстване преминаването на автомобили по алеите на кея, като там се допускат единствено превозни средства със специален режим на движение или такива с разрешение.

В процес на изясняване е мащабът на нанесената щета, а записът с кадрите от нарушението е изпратен в полицията за идентифициране на извършителя.

Община Русе отправя апел към всеки, който има информация за самоличността на лицето, извършило посегателството, да сигнализира органите на реда.

Видеото от вандалския акт можете да видите тук.