Обучиха деца от ЦДГ „Пинокио“ как да реагират при бедствия

четвъртък, 06 ноември 2014

Децата от  ІV- та подготвителна група в ЦДГ „Пинокио“ - Център,  показаха  знания и умения за действие при природните бедствия – снежна буря, заледяване, обледяване.  Гости на откритата практика бяха г-жа Таня Обретенова – експерт мениджмънт на бедствията към БЧК, г-жа Ирена Пенчева – ст. инспектор предучилищно възпитание в отдел „ОМДС“ - Община Русе, г-н Спасимир Димитров – директор дирекция „Обществен ред и сигурност“ в Община Русе, г-н Ивелин Димитров – началник група Превантивен контрол и превантивна дейност към Регионална Дирекция Пожарна безопасност и защита на населението, както и г-н Красимир Митев – инспектор Защита на населението.

В откритата практика активно бяха включени и родителите. Те отговаряха на въпроси, относно превантивните действия, които трябва да  спазват при пътуване в зимни условия.

Децата показаха завидни умения и бързина при приготвяне на раница, необходима за пътуване с кола през този сезон.

Младите доброволци  от БЧК,  научиха бъдещите първокласници как да помагат на пострадал човек, който си е наранил крайниците, след падане вследствие на  заледяване.

Като награда за положения труд и добрата подготовка, децата получиха награди - книжки за оцветяване, от Гражданска защита и БЧК, съобщи директорът на ЦДГ „Пинокио“ г-жа Тодорова.