Обява - открит обществен достъп до документи по чл.112, ал.3, т. 1-3 ЗООС

четвъртък, 17 ноември 2016

ОБЩИНА РУСЕ

на основание чл. 115, ал. 2 от Закона за опазване на околната среда (ЗООС)

ОБЯВЯВА:

Открит обществен достъп до документи по чл.112, ал.3, т. 1-3 ЗООС за издаване на решение за одобряване на актуализиран доклад за безопасност по чл. 116, ал.1 ЗООС за разрешаване изграждането и експлоатацията/  експлоатацията на предприятие с висок рисков потенциал:

„Оргахим Резинс“ АД, гр. Русе

7000, гр. Русе, бул. „Трети март“ №21

с оператор: „ОРГАХИМ РЕЗИНС“ АД, гр. Русе, бул. „Трети март“ №21,

с предмет на дейност: Производство на специализирани химикали и покрития, смоли, лакове, безири и пластификатори.

Доклад за безопасност относно: „Производство на специализирани химикали и покрития, смоли, лакове, безири и пластификатори“, 7000 гр. Русе, бул. „Трети март“ №21.

Компетентен орган по издаване на решението за одобряване на актуализирания доклад за безопасност е изпълнителния директор на Изпълнителна агенция по околна среда.

Документите са на разположение на обществеността, в продължение на 1 (един) месец, всеки работен ден от 17.11.2016 г. до 17.12.2016 г. в сградата на общината на ул. „Олимпи Панов“ №6, етаж 2, стая № 13, всеки работен ден от 08.30 ч. до 17,30 ч.

Лице за контакти: Павлина Атанасова – главен инспектор в отдел „Екология“, тел. 082/506 693. ecology@ruse-bg.eu.

Писмени становища, коментари и предложения по доклада за безопасност се предоставя по официален ред, заведени в деловодството на общината.