Обява за открит обществен достъп

сряда, 07 март 2018

ОБЩИНА РУСЕ

На основание чл. 115, ал. 2 от Закона за опазване на околната среда (ЗООС)

ОБЯВА

Открит обществен достъп до документи по чл. 112, ал. 3, т. 1 – 3 ЗООС за издаване на решение за одобряване на доклад за безопастност по чл. 116, ал. 1 ЗООС/актуализиран доклад за безопастност по чл. 116, ал. 4 ЗООС (посочва се вярното) за разрешаване изграждането и експлоатацията/експлоатацията (подчертава се вярното) на предприятие/съоръжение с висок рисков потенциал:

Складово стопанство за дизелово гориво и втечнен газ пропан-бутан, гр. Русе, Източна прамишлена зона, ул. ТЕЦ Изток№71

(име и адрес на предприятието/съоръжението)

с оператор: „Петър Караминчев“ АД, гр. Русе

(име и адрес на оператора)

с предмет на дейност: приемане, съхранение и експедиция на втечнен газ пропан-бутан и дизелово гориво.

(посочва се предметът на инвестиционното намерение)

Което е/не е (посочва се вярното) предмет на процедура по чл.116, ал. 4oт ЗООС

(посочва се съответната процедура по глава шеста, раздел Iот ЗООС, когато е приложимо, и номер и дата на решението или становището, предоставено съгласно чл. 112, ал. 3, т. 4 ЗООС)

Компетентен орган по издаване на решението за одобряване на доклада за безопасност/актуализирания доклад за безопасност (посочва се вярното) е изпълнителния директор на Изпълнителна агенция по околната среда.

Документите са на разположение на обществеността в продължение на един месец, всеки работен ден в периода от 07.03.2018 г. до 07.04.2018 г. в сградата на общината на ул. „Олимпи Панов“ №6,  етаж 4,  стая №2, всеки работен ден от 08:30 ч. до 17:30 ч. и/или на интернет страницата на  Изпълнителна агенция по околната среда - http://eea.government.bg/bg/obyavi/notices-pgapz

(изписва се електронният адрес, където са публикувани текстът на обявата и прикачените файлове на документацията).

Вестник ''Утро''

(описва се в кои местни средства за масово осведомяване е публикуван текстът на обявата).

Лице за контакти: Василена Николова – главен инспектор в отдел „Екология“, 082/506-792

(име, длъжност, телефон, електронна поща)

Писмените становища, коментари и предложения се предоставят по официален ред, заведени в деловодството на общината.