Обява за провеждане на конкурс за войнишки длъжности

вторник, 27 март 2018

ОБЯВА

за провеждане на конкурс за войнишки длъжности във военни

формирования от състава на Съвместното командване на силите

за приемане на военна служба на лица, завършили граждански

средни или висши училища в страната или в чужбина

1.Със заповед № ОХ-206/09.03.2018 г. на министъра на отбраната са обявявени62 (шестдесет и две) вакантни длъжности за войници във военни формирования от състава на Съвместното командване на силите за приемане на военна служба на лица, завършили граждански средни или висши училища в страната или в чужбина, както следва:

1.1. за в. ф. 22980 – София – 30 длъжности, съгласно Приложение № 1;

1.2. за в. ф. 28860 – Горна Малина – 25 длъжности, съгласно Приложение № 2;

1.3. за в. ф. 32450 – Мокрен – 7 длъжности, съгласно Приложение № 3.

2. Кандидатите за вакантните длъжности трябва да отговарят на следните изисквания:

2.1.Да имат средно или по-високо образование.

2.2.Да не са по-възрастни от 28 години - /към датата на подписване на договора/.

2.3.Кандидатите, отговарящи на чл. 141, ал. 6 от ЗОВСРБ - не по-възрастни от 41 години - /към датата на подписване на договора/.

2.4.  Да са годни за военна служба.

2.5.Да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер, независимо от реабилитацията.

2.6.Срещу тях да няма образувано наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер.

2.7.Да нямат друго гражданство, освен българско.

2.8.Да не са освобождавани от военна служба поради наложено дисциплинарно наказание "уволнение" - /за кандидатите, отговарящи на чл. 141, ал. 6 от ЗОВСРБ/.

2.9.Да покриват нормативите за физическа годност.

2.10.Да са психологично пригодни.

3.Кандидатите за обявената вакантна длъжност могат да подадат заявление за участие в конкурса чрез Военно окръжие – Русе до 09.05.2018 г. с приложени към него:

3.1.автобиография;

3.2.копия от документи за придобито образование, образователно-квалификационна степен, допълнителна квалификация и правоспособност, които се изискват за длъжността;

3.3.копие на документ, удостоверяващ продължителността на професионалния опит, (ако притежават такъв);

3.4.свидетелство за съдимост;

3.5.декларация за наличие на обстоятелствата по чл. 141, ал. 1, т. 5, 6 и 7 от ЗОВСРБ /по образец/;

3.6.декларация, че желаят да бъдат приети на военна служба с по-ниско военно звание от притежаваното от тях в запаса или резерва (ако имат такова) /по образец/ ;

3.7.съгласие за предоставяне и обработка на лични данни (към чл. 4, ал. 1, т. 2 от Закона за защита на личните данни) /по образец/;

3.8.удостоверение от съответното военно окръжие, където се водят на военен отчет, от което да е видно основанието за освобождаване от военна служба (при условие, че са изпълнявали военна служба);

3.9.удостоверение от съответното военно окръжие, където се водят на военен отчет, от което да е видно, че са на служба в доброволния резерв по Закона за резерва на въоръжените сили на Република България (при условие, че са сключили договор за служба в доброволния резерв);

3.10.експертно решение, удостоверяващо годността за военна служба, издадено от Централната военномедицинска комисия (ЦВМК) към Военномедицинска академия (ВМА). При преминаване на медицински прегледи за издаване на експертното решение, кандидатите да представят лична амбулаторна карта с отразен актуален здравословен статус и медицинско удостоверение от районния психодиспансер;

3.11.копие от военноотчетната книжка (ако имат такава);

3.12.копие от заповед за освобождаване от военна служба (при условие, че отговарят на изискванията на чл. 141, ал. 6 от ЗОВСРБ);

3.13.други документи, свързани с изискванията за заемането на длъжността (копие от свидетелство за правоуправление на МПС, за завършени курсове за военноотчетна специалност, за владеене на английски език и др.).

4.Конкурсът ще се проведе от 04.06.2018 г. до 08.06.2018 г. във:

- в. ф. 22980-София (за длъжностите по приложение №1);

- в. ф. 28860-Горна Малина (за длъжностите по приложение №2);

- в. ф. 32450-Мокрен (за длъжностите по приложение №3)

5. Конкурсът включва изпит по физическа подготовка, тест за проверка на общата култураи събеседване с кандидата.

5.1.Изпитът по физическа подготовка на кандидатите ще се проведе чрез определяне на качествата им за сила и издръжливост по нормативи, определени в „Единен армейски тест" за военнослужещи във Въоръжените сили на Република България и включва:

- упражнение № 2 (бягане „Совалка" 10x10 метра);

- упражнение № 3(крос 1000 метра);

- упражнение № 11 (коремни преси за 1 мин);

- упражнение № 12 (лицеви опори за 1 мин).

6.Кандидат, който е получил под 200 точки на изпита по физическа подготовка или под 30 точки на отделен норматив от него, отпада от конкурса и не се класира.

7. Тестът за обща култураобхваща 80 (осемдесет) въпроса: по 20 (двадесет) въпроса от 4 (четири) научно - приложни области (български език и литература; математика и логика; история; информатика). Всеки въпрос е с 4 (четири) възможни отговора, от които 1 (един) е верен. За всеки верен отговор се получава по 1 (една) точка. Общото време за провеждане теста за обща култура е 60 (шестдесет) минути.

8.Състезателният бал се формиракато сума от получения брой точки от:

A. Изпит по физическа подготовка;

Б. Тест за проверка на общата култура;

B. Оценка от диплома за образование;

Г. Притежавано образование;

Д. Изпълнявана военна служба;

Е. Притежавана военно-отчетна специалност (ВОС);

9. Събеседване.

10. Класирането на кандидатите се извършва по низходящ ред на състезателния бал.

11.Кандидатите се уведомяват за дата, час и място за провеждане на събеседването и резултатите от конкурса.

12.Неявилите се на събеседването кандидати, отпадат от конкурса.

За контакт и информация за конкурса:

-Военно окръжие – Русе – ул. ”Княжеска” № 8, тел. 082/834 817.

- интернет сайтове: - на Министерство на отбраната - www.mod.bg

- на Централно военно окръжие - www.comd.bg