Обявление за подбор на персонал в областен екип по приемна грижа (ОЕПГ) за предоставяне на социалната услуга „Приемна грижа“

вторник, 17 септември 2024

ОБЯВЛЕНИЕ

Oбщина Русе, в качеството си на партньор на Агенцията за социално подпомагане по процедура BG05SFPR002-2.006 „Повишаване на капацитета на служителите на Агенцията за социално подпомагане във връзка с модернизиране на системите за социална закрила“ - КОМПОНЕНТ 1, Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021 – 2027, и в изпълнение на Споразумение за партньорство № ФС01-0734/19.12.2023 г. между Община Русе и Агенцията за социално подпомагане, ще осъществи подбор за следната позиция:

„Социален работник“ в областен екип по приемна грижа (ОЕПГ), за предоставяне на социалната услуга „Приемна грижа“ - социален работник: 1 брой (на пълен работен ден с ненормирано работно време) на осн.чл. 68, ал. 1, т. 2 от КТ, за срок до 31.12.2024 г. с изнесено работно място в град Бяла, област Русе.

I. Минимални изисквания за заемане на длъжността „Социален работник“:

- Образователно-квалификационна степен – средно образование;

- Професионална квалификация – хуманитарна;

- Професионален опит – не се изисква;

- Опит при изпълнение на проекти – предимство;

- Опит при работа с деца в риск – предимство.

II. Описание на длъжността „Социален работник“ по ОЕПГ

Основни задължения:

1. Познава и прилага нормативната уредба в сферата на закрила на детето и в т.ч. услугата “Приемна грижа”;
  2. Изпълнява в срок всички заложени дейности, съобразно план-графика на проектните дейности;
  3. Информира и консултира утвърдените приемни семейства;
  4. Информира началник – екипа за необходимостта от предоставяне на подкрепящи услуги на приемните семейства и на настанените деца;
  5. Информира обществеността за същността и развитието на услугата „Приемна грижа“;
  6. Поддържа връзка с други организации и институции, касаещи проблемите и потребностите на приемните родители и децата, настанени в приемни семейства;
  7. Отговаря за правилното и своевременно водене и съхраняване на цялата документация по случаите;
  8. Участва в организираните обучения и супервизии на ОЕПГ;
  9. Участва при провеждане на екипни срещи;
  10. Познава и спазва Етичния кодекс на работещите с деца. Спазва професионалната етика и съхранява професионална тайна. Не разпространява лична информация за потребителите, станала му известна при или по повод изпълнение на служебните задължения, която би довела до нарушаване правата или интересите им.

ІIІ. Необходими документи за кандидатстване за длъжността „Социален работник“ от областен екип по приемна грижа:

1. Заявление - по образец;
  2. Автобиография – по образец;

3.   Документ за самоличност (за справка);

4.  Копие от документ за придобита образователно-квалификационна степен, която се изисква за длъжността;

5.  Копие от документи, удостоверяващи продължителността на трудовия стаж и професионалния опит (при наличие на такъв);

6.  Декларация от лицето, че е пълнолетен български гражданин, не е поставено под запрещение, не е осъждано за умишлено престъпление от общ характер на лишаване от свобода и не е лишено по съответен ред от правото да заема определена позиция – по образец;

7. Други – по преценка на кандидата – квалификации, сертификати и др. за преминато обучение.

Кандидатите подават горепосочените документи лично или чрез пълномощник в „Център за административно обслужване“ на Община Русе, пл. „Свобода” № 6 в срок от 18.09.2024 г.до 18.10.2024 г., включително - всеки работен ден от 8.30 часа до 17.30 часа.

Документите могат да се изпащат по пощата с обратна разписка или по куриер, като пощенското клеймо трябва да е с дата, не по-късно от обявения срок. Всяко постъпило заявление за участие в конкурса в рамките на обявения срок се разглежда от комисия, определена със заповед на кмета на Община Русе. До участие в процедурата за конкурс не се допускат лица, които не са представили всички необходими документи в срок или представените документи не удостоверяват изпълнението на изискванията.

Документи по образец могат да бъдат изтеглени от сайта на Община Русе на адрес: www.ruse-bg.eu – в Раздел „За граждани“ – „Обяви, съобщения и уведомления“, „Обяви и съобщения“.

ІV. Начин на провеждане на конкурса:

1. Първи етап: Разглеждане и проверка на подадените документи по т. III за съответствие с обявените изисквания за съответната длъжност и допускане на кандидатите до интервю, отговарящи на изискванията.

2. Втори етап: Интервю с допуснатите кандидати. Всяко постъпило заявление за участие в конкурса в рамките на обявения срок се разглежда от комисия, определена със заповед на кмета на община Русе.

За допълнителна информация: Павлета Йорданова, експерт проект „Повишаване на капацитета на Агенция за социално подпомагане във връзка с модернизиране на системите за социална закрила“, 082/ 881 794.