Онлайн допитване отличи Русе като Община с най-добри условия за разделното събиране на отпадъци

вторник, 26 февруари 2019

В онлайн допитване, организирано от Портала на българските общини - Kmeta.bg, жителите на цялата страна подкрепиха своите фаворити - общини, където според хората има най-добри условия за разделно събиране на отпадъците, изхвърляне на пластмасови, стъклени бутилки, както и хартия и картон в различни контейнери.

В категориите голяма, средна и малка Община, на тема „Еко е, събираме разделно“, с първи места са отличени съответно Русе, Нова Загора и Пирдоп.

Припомняме, че преди два месеца в Русе заработи нова инсталация за сепариране на твърди битови отпадъци.  Идеята е освен да се реши проблема с депонирането на отпадъците на района, но и да се отделя тази част от тях, които са подходящи за изгаряне в котлите му и съответно сепарираните отпадъци да се превърнат в част от енергийния микс на дружеството, чрез който се произвежда електро и топлоенергия.