Втора вандалска проява върху чешмата до Градските хали

вторник, 26 февруари 2019

Тази нощ, малко след 4 часа, екип от Групата за охрана на обществения ред при Първо районно управление, извършвайки обход по бул. „Цар Освободител“ в Русе, вижда как мъж се е качил на чешмата, намираща се пред градските хали на ул. „Александровска“ и я залива с боя. След опит за бягство, той е бил задържан и е изяснена самоличността му. Срещу 65-годишния мъж от Русе е образувано бързо производство, като в хода на първоначалните действия по случая заловеният русенец е признал пред органите на реда, че той е залял чешмата с блажна боя и преди около две седмици.

Работата по случая продължава, и мъжът е задържан.

Община Русе отново апелира гражданите да сигнализират за подобни прояви на тел. 112 или на имейл mayor@ruse-bg.eu.