вторник, 26 февруари 2019
В чест на 3 март – Национален празник на Република България и 141години от Освобождението, Община Русе организира Празничен концерт-спектакъл и Тържествена церемония.
На 2 март, в навечерието на светлата дата, от 18 ч. празничното честване ще започне на Голяма сцена на Доходно здание с Концерт-спектакъла под надслов „Българин да се наричам…“. В атрактивната програма ще участват ФТТ „Найден Киров“ с гл. худ. ръководител Богдан Донев, ученици от НУИ „Проф. В. Стоянов“, специалност Народно пеене с худ. Ръководител Румяна Русева, Вокална група „Приста“ при ОМД с ръководител Доротея Бальовска, Балет „Импулс“ при ОМД с ръководител Петя Бонева, Квартет „Слънце“ при ОбДЦКИ с ръководител Наталия Константинова, ФТА „Русчуклийче“ при ОбДЦКИ с ръководител Нели Гарвалова, ФМБ „Мираж“ при ОбДЦКИ с ръководител Наталия Томова, Студио за модерен балет „Фрийдъм“ с хореографи Анита и Александър Асенови, Жулиета Иванова от Студио за поп и джаз пеене „Икономов“ с худ. ръководител Вили Икономов, Марина Петрова от ВС „Слънчеви ноти“ с худ. ръководител Наталия Константинова и Мира Миленова от Детска театрална работилничка „Сладурите“ при ОбДЦКИ. Сценарият и режисурата са дело на актрисата Ралица Константинова, сценограф – Виолета Радкова, видео – Венцислав Михов. Водещи ще бъдат актьорите от ДТ „С. Огнянов“Ралица Константинова и Любомир Кънев.Концертът е с вход свободен.
В празничния ден, 3 март, от 11 ч., ще се състои Тържествена церемония по полагане на венци и цветя пред Паметника на Свободата. Слово за празника ще произнесе г-н Галин Григоров – областен управител на Област Русе, а Н. В. Пр. Русенски митрополит Наум и свещеници от Русенска Света митрополия ще отслужат благодарствен молебен за извоюваната свобода. В чест на светлата дата ще бъде строена Почетна рота от Русенския гарнизон, а празнични маршове ще свири Общинският духов оркестър с диригент Димчо Рубчев. По традиция тържествената церемония ще завърши с полагане на венци и цветя от институции, обществени организации, политически партии и граждани. Водещи на събитието ще бъдат актьорите от ДТ „Сава Огнянов“ Ясена Господинова и Ивайло Спасимиров.
Младежи от Младежки парламент към Общински Младежки Дом Русе взеха участие…
понеделник, 25 февруари 2019
Втора вандалска проява върху чешмата до Градските хали
вторник, 26 февруари 2019
Последни Новини
Русенски боксьор стана трикратен републикански шампион
събота, 28 юни 2025
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 27 юни 2025
Информационна среща разяснява възможностите за социално предприемачество…
петък, 27 юни 2025
Културна програма за месец юли
петък, 27 юни 2025
С инициативата „Силата е в избора“ бе отбелязан Международният ден за…
петък, 27 юни 2025
Русе празнува Деня на река Дунав с водни битки, парад на лодки, скаутски…
петък, 27 юни 2025
Община Русе набира членове за Обществения съвет по околна среда
четвъртък, 26 юни 2025