Осемгодишната възпитаничка на Наталия Константинова Кристина Баракова отново с награда от конкурс „Родолюбие”, гр. Панагюрище

вторник, 19 април 2016

Осемгодишната Кристина Баракова, която за първа година членува и в Клуб 2015 на Фондация „Димитър Бербатов” завоюва 3-то място измежду 39 деца до 11 г. в нейната възрастова група на ХII Национален фестивал за млади изпълнители на българска патриотична песен „Родолюбие 2016“, гр. Панагюрище.  Талантливата възпитаничка на Наталия Константинова, която е солистка от Детска вокална група „Слънце“ към Общински детски център за култура и изкуство – Русе, беше удостоена с бронзов медал и диплома. Тя се представи с патриотичната песен „Къде си вярна ти любов народна”, както и с впечатляващото за възрастта й изпълнение на безмензурната песен „Грозданка”.

Конкурсът, който е включен в календара на МОН и е под патронажа на кмета на Панагюрище Никола Белишки, приключи с официална церемония по награждаване. В двата фестивални дни на сцената на Театър Дом-паметник таланта си показаха над 350 деца и младежи от цяла България. И тази година определянето на призовите места при индивидуалните изпълнители в първа възрастова група затрудни журито, тъй като конкуренцията в групата беше изключително оспорвана.

Талантливата Кристина Баракова, ученичка от II A клас при ОУ ”Любен Каравелов”  има спечелени още много призови места и награди от национални и международни конкурси, което я направи и член в Клуб 2015 на проекта „Награди за успелите деца на България“ на Фондация „Димитър Бербатов“.