Mодерен балет „Мираж“ с награди от Световна танцова квалификация в Пловдив

вторник, 19 април 2016

С много награди се завърна Формация за модерен балет „Мираж“ от Световна танцова квалификация в Пловдив на 15 и 16 април 2016 г. Талантливите възпитаници на г-жа Наталия Томова, ръководител на ФМБ „Мираж“ към Общински детски център за култура и изкуство – Русе, получиха и правото да станат част от българския отбор, който ще представи страната ни в Световното първенство на планетата ESDU – “DANCE STAR” 2016 в Хърватска от 25 до 29 май 2016 г., в което ще се състезават повече от 55 държави от всички континенти. Но, за съжаление поради финансови причини те няма да могат да се включат в тази голяма танцова надпревара на Световното първенство.

Общо 56 „миражчета“ се състезаваха в три възрастови групи „miniChildren”, “Children” и ”Junior” в следните шест категории:

-     „Ние танцуваме заедно“ - улични танцови стилове, Детска формация;

-     „Веселите духчета“ –детска формация, отворен стил;

-     „Girls run the world“ -  MTV комерсиална младежка формация;

-     „Ние обичаме да танцуваме“ - MTV комерсиална мини формация;

-     „Време за танцуване“ - MTV комерсиална детска формация;

-     „Докосване до Азия“ – Продукция младежка формация.

Въпреки голямата и оспорвана конкуренция от общо 263 участия в двата състезателни дни, танцьорите от ФМБ „Мираж“ спечелиха 5 първи места и 1 трета награда. Международно жури в екип от 6 професионалисти от Хърватска, Австрия, САЩ, Холандия и представител от България оценяваха изпълненията на всички участници.

Г-жа Томова специално отправя своите сърдечни благодарности към всички родители и близки на децата от ФМБ „Мираж“ за огромната подкрепа, помощ и съдействие за осъществяването на това участие.