От „Булгартрансгаз“ предупреждават за силен шум при предстоящи изпитания в землищата на Русе и Мартен

вторник, 18 юни 2024

В периода 19-22 юни „Булгартрансгаз“ ЕАД ще извърши изпитване на якост и плътност на участъци от „Газопроводно отклонение Русе“, „АГРС Русе-Изток“ и СОГ „Мартен“, които са разположени в землището на Русе и Мартен. Съоръженията се намират в близост до търговски обекти – „Джъмбо“ и „Фреш Ауто“ на път „Е70“, до Площадка за рециклиране на строителни отпадъци Русе, „Септона“ България“ АД на пътя за с. Николово и гробищен парк на гр. Мартен.

Изпитанията ще бъдат съпроводени с неколкократно генериране на силен звук поради контролирано изпускане на малки количества природен газ в атмосферата. Той е екологичен и чист източник на енергия и тъй като е два пъти по-лек от въздуха, се разсейва бързо и не представлява опасност за здравето.

От компанията уверяват, че дейностите със силен шум ще бъдат организирани за изпълнение през светлия период на денонощието.