Отборът на СОУЕЕ по баскетбол стана първи на финалите на ученическите игри 2015/2016

неделя, 12 юни 2016

Отборът на СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ стана първи на финалите на ученическите игри по баскетбол 2015/2016. Те се проведоха в мултифункционалната зала в СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“. Голямата награда връчи директорът на Ученическа спортна школа - Русе Мая Петрова.

Момчетата от гимназията по европейски езици не са печелили купата  и златните медали от години, но този път доказаха, че са най-добрите. Както е известно, кариерата на един от най-проспериращите ни баскетболисти - Филип Виденов също стартира именно от СОУ за европейски езици.

Участие в ученическите игри взеха момчета от цяла България - 5 – 7 клас . Организатор на финалните състезания са Министерството на образованието и науката, Министерството на младежта и спорта, Българска асоциация „Спорт за учащи“,  Областен ученически спортен клуб „Русчук“, Община Русе, Регионален инспекторат по образованието Русе и Ученическа спортна школа Русе.

Участващите отбори във финалите бяха от СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ – Русе, ОУ „Бачо Киро“ – Велико Търново, 119 СОУ „Академик Михаил Арнаудов“ – София, СОУ „АнтимI“ – Златоград, СОУ „Железник“ – Стара Загора, ОУ „Никола Йонков Вапцаров“ – Ботевград, СОУ „Цар Симеон Велики“ – Видин, МГ „Атанас Радев“ – Ямбол, VII СОУ „Найден Геров“ – Варна, II СОУ „Проф. Никола Маринов“ – Търговище.

За най-добър реализатор на игрите беше избран състезателят на русенския отбор Дамян Минков. Регионалният представител на Министерството на младежта и спорта Иван Дончев поздрави за сребърните медали момчетата от ОУ „Никола Йонков Вапцаров“ – Ботевград. Директорът на ОП "Спортни имоти" Веско Богданов връчи призовете на заелите трето място момчета от СОУ „Цар Симеон Велики“ – Видин.

Ето и останалите в класирането:

4. VII СОУ „Найден Геров“ – Варна

5.СОУ „Железник“ – Стара Загора

6. СОУ „Антим I“ - Златоград

7. МГ „Атанас Радев“ – Ямбол

8. 119 СОУ „Академик Михаил Арнаудов“ – София

9.ОУ „Бачо Киро“ – Велико Търново

10. II СОУ „Проф. Никола Маринов“ – Търговище.