Откриването на изложбата „Музиката в нас“ бе уважено от кмета Пенчо Милков

петък, 08 март 2024

Дружеството на художниците в Русе обедини редица творци за осмото издание на изложбата „Музиката в нас“, посветена на Международния фестивал „Мартенски музикални дни“.

„Уверен съм, че тази изложба, която по своеобразен начин въплъщава духа на предстоящите Мартенски музикални дни, ще бъде източник на вдъхновение и радост за всички нас, разкривайки ни непреходната красота и вълнуващите моменти, които музиката може да ни подари”, така кметът Пенчо Милков поздрави русенските майстори на четката.

В експозицията 26 автори представят над 150 картини, които не са показвани до момента.

Художниците се надяват чрез творбите си да допринесат за традиционната музикална атмосфера през месец март в Русе. Част от авторите са вдъхновени от класическата музика, други от джаза. Повечето творби са маслена и акрилна живопис, но в галерията има и цяла стена с акварели. Всеки художник се е опитал да предаде собственото си усещане за музиката, за да бъде то съпреживяно и от публиката, споделят авторите.

Изложбата е по инициатива на председателя на Дружеството на художниците в Русе Николай Колев.

Творбите могат да бъдат разгледани до 21 март в Изложбената зала на ул. „Борисова“ № 6.