Община Русе подари концерт-спектакъла „Красив роман е любовта“ на хората от третата възраст

събота, 09 март 2024

По случай Международния ден на жената 8 март Община Русе организира безплатен концерт със стари градски песни, насочен предимно към русенци от третата възраст. В Доходното здание на родния си град Русе популярният изпълнител Светослав Стойчев изнесе концерт-спектакъла „Красив роман е любовта“. Събитието се осъществява с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.

Заедно с царицата на старата градска песен Бони Милчева поднесоха на русенската публика букет от любими шлагери.

Изпълнителят изпя пред русенската публика своите най-нови песни от току-що излезлия му 5-и самостоятелен албум „Моето сърце“. Концертът започна с емблематичния за женския празник хит „Майчице добра“. Музиката е на самия изпълнител, текстът на Светла Богданова, а аранжиментът е на Пламен Велинов, който е аранжирал и песните му „Предсказание“, „Който пее, зло не мисли“, „Моето сърце“, „Хане Ювигий“, „Баница и вино“ и др.

Концертът бе конфериран от телевизионната легенда Ники Колев и е част от турнето на Светослав Стойчев, който тази година чества кръгъл юбилей на музикалната сцена. Певецът е известен с многото си дуетни половинки като Ани Върбанова - носителка на „Златния Орфей“, „тичащата боса по асфалта“ Роси Кирилова, Виолета Маринова от „Мистерията на българските гласове“ и Антония Рангелова, с която спечелиха две престижни награди на последния фестивал „Пирин Фолк“ с песента "Нашата земя". Русенецът не спира да създава и да набляга на хубавата мелодична българска песен.

Този път сценична партньорка на Светослав Стойчев бе кралицата на шлагера – телевизионната водеща Бони Милчева, с която поднесоха своя романтичен музикален подарък за празник.