Първият за сезона български туристически кораб акостира в Русе

петък, 31 март 2023

Днес на понтон „Дунав турс“ акостира първият за сезона български туристически пасажер. Круизният кораб "Русе Престиж" превозва 62 пътници от Германия.

Туристите бяха посрещнати с музика и традиционни български продукти. Заместник-кметът Златомира Стефанова поздрави гостите на града и екипажа на кораба. Служители на звено "Туризъм" осигуриха брошури с възможни обекти за посещение и слоган „Насладете се на всяка русенска минута!“ (Enjoy every Ruse minute!). Пътниците на кораба ще посетят Басарбовските скални църкви, а след това имат няколко часа свободно време из града, за да разгледат забележителностите.

Очаква се корабът да отплава около 19 ч., насочвайки се към Видин. Русе е една от спирките по маршрута на туристите, които се движат по отсечката Пасау – делтата на река Дунав.