Пенчо Милков награди русенския боксьор Никълъс Николов за завоювания бронзов медал

сряда, 11 септември 2024

Кметът на община Русе Пенчо Милков се срещна със състезателя по бокс на БК „Локомотив“ Никълъс Николов. Младият русенец наскоро завоюва бронзов медал в категория до 63 кг. на Европейското първенство по бокс за ученици, провело се в Босна и Херцеговина. Никълъс Николов е и шампион на Държавното лично отборно първенство по бокс за ученици, провело се през месец април.

Пенчо Милков поздрави младия спортист за неговото постижение и подчерта значението на успехите му не само за Русе, но и за България. „Ти си човек, който защитава нашия флаг – флагът на града и на България, и вече си постигнал големи успехи на високо ниво. Ти си пример във всяко едно отношение. Полагането на усилия във всяка сфера е ключово и с каквото и да се заемеш трябва да поддържаш това ниво. Носиш слава на нашия град, а името ти вече се свързва с Русе."

Младият русенски боксьор бе награден от кмета за своя успех с поздравителен адрес и парична премия.

С поздравителен адрес бе почетен и треньорът на боксьора – Алексей Рибчев, с чиято помощ спортистът постига успехи на ринга.

В края на срещата беше обсъдена и предстоящата подготовка за републиканското първенство, което ще се проведе следващия месец. В края на годината се очаква да излезе и нов международен спортен календар, който ще определи бъдещите състезания на талантливия боксьор.

Кметът пожела на младия спортист да продължи да следва стриктно насоките на своя треньор, като подчерта колко е важно да бъде здрав и да избягва контузии.

На срещата присъства още директорът на ОП "Спортни имоти“ Лачезар Иванов.