Пенчо Милков отличи Стефан Стефанов и Никола Димов за „Спортист на месеца“

петък, 02 август 2024

Възпитаниците на Спортното училище „Майор Атанас Узунов“ Стефан Стефанов и Никола Димов бяха отличени от кмета Пенчо Милков за „Спортисти на месеца“ съответно за май и юни.

„Пожелавам ви сила и мъдрост, за да съграждате и отстоявате понякога трудните решения. Наученото в Спортното училище ще ви помага през целия ви живот и ще ви вдъхва увереност в способностите ви“, обърна се кметът към младите спортисти.

Стефан Стефанова е родом от Тутракан и е възпитаник на Спортен клуб по борба „Юнак – Локомотив“ с личен треньор Сава Семков. Още с дебюта си на европейско първенство за момчета през месец май стана европейски шампион до 15 години в Лутраки, Гърция. На финала при 85-килограмовите на свободния стил той се наложи с технически туш 10:0 над молдовеца Еуген Дохатер за 82 секунди. Младият борец е и шампион на България при момчетата в категория до 85 кг. и над 85 кг. Русенецът ще бъде осми клас през новата учебна година.

Никола Димов тренира кану-каяк в русенския клуб „Локомотив“ и вече е републикански шампион. Младият спортист е и носител на два сребърни медала от Държавния индивидуален шампионат за юноши старша възраст. Русенският гребец произлиза от спортно семейство – майка му се е занимавала с гимнастика, а баща му е тренирал футбол. Гребецът живее в село Николово и всеки ден се придвижва до града с колело, като по неговите думи това му помага значително за подготовката за състезания.

На срещата присъстваха също заместник-кметът Борислав Рачев, директорът на ОП „Спортни имоти“ Лачезар Иванов и директорът на Спортното училище Евгени Недев.