понеделник, 21 ноември 2022
Членове на двата пенсионерски клуба в с. Николово – „Липник“ и „Гагаля“, отбелязаха с тържество Деня на християнското семейство. То бе осветено от отец Ивайло от Русенската митрополия, който произнесе кратка библейска беседа по случай празника.
Кметът на населеното място - Златан Ванев, по чиято инициатива се проведе празничното събитие, даде начало на тържеството като поздрави председателите на двата клуба - Ценка Яркова и Тодор Паламарков, както и десетките присъстващи.
В залата на ПК „Липник“ децата от ДГ „Приказен свят“ зарадваха присъстващите с празнична програма от стихотворения и детски песни, а танцов състав „Липниче“ към читалище „Пробуда-1901“ в Николово привнесе още добро настроение с кръшни народни танци. По време на празника прозвучаха и стари градски шлагери, любими на хората от старото поколение, а в края на тържеството председателите на двата клуба поздравиха и най-възрастния жител на селото – 92-годишната Иванка Стоилова.
Александър Сано и Юлияна Дончева сред лекторите на предстоящия кариерен…
понеделник, 21 ноември 2022
Община Русе откри обществена поръчка за доставка и монтаж на газови отоплителни…
понеделник, 21 ноември 2022
Последни Новини
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 12 декември 2025
55 автомобила трябва да бъдат премахнати от собствениците поради съмнение…
петък, 12 декември 2025
Община Русе подкрепя усилията на Русенския университет за интегриране…
петък, 12 декември 2025
Коледен концерт зарадва възрастните хора от Дом „Милосърдие“
четвъртък, 11 декември 2025
Общинският младежки дом организира на 20 декември празничен хоров концерт…
четвъртък, 11 декември 2025
Фондация „Русе – град на свободния дух“ набира проектни предложения за…
четвъртък, 11 декември 2025
Най-голямото коледно парти в страната събира международни и български…
четвъртък, 11 декември 2025
Промени в режима на работа на касите и ПОС-терминалите в Община Русе
сряда, 10 декември 2025