Пенсионерите от Николово отбелязаха Деня на християнското семейство

понеделник, 21 ноември 2022

Членове на двата пенсионерски клуба в с. Николово – „Липник“ и „Гагаля“, отбелязаха с тържество Деня на християнското семейство. То бе осветено от отец Ивайло от Русенската митрополия, който произнесе кратка библейска беседа по случай празника.

Кметът на населеното място - Златан Ванев, по чиято инициатива се проведе празничното събитие, даде начало на тържеството като поздрави председателите на двата клуба - Ценка Яркова и Тодор Паламарков, както и десетките присъстващи.

В залата на ПК „Липник“ децата от ДГ „Приказен свят“ зарадваха присъстващите с празнична програма от стихотворения и детски песни, а танцов състав „Липниче“ към читалище „Пробуда-1901“ в Николово привнесе още добро настроение с кръшни народни танци. По време на празника прозвучаха и стари градски шлагери, любими на хората от старото поколение, а в края на тържеството председателите на двата клуба поздравиха и най-възрастния жител на селото – 92-годишната Иванка Стоилова.