Пенсионерски клуб „Дружба“ празнува 20 години от създаването си

четвъртък, 15 август 2024

20 години от своето основаване отбелязва днес русенският пенсионерски клуб „Дружба“. Тържеството за юбилея бе уважено от кмета на Русе Пенчо Милков. Той отправи сърдечни поздравления към членовете на клуба за тяхната активност и приноса им към местната общност.

Кметът отбеляза значението на пенсионерските клубове като място за социални контакти, културна дейност и подкрепа за възрастните хора.

„Пенсионерски клуб „Дружба“ е много повече от място за срещи – той е символ на солидарност, подкрепа и общностен дух за нашите възрастни съграждани. В продължение на 20 години клубът се утвърди като жизнен център на социалния и културен живот в Русе, където всеки намира не само приятелство и разбиране, но и смисъл и радост в ежедневието си“, подчерта Пенчо Милков.

На тържеството присъстваха и общински съветници, представители на Българския червен кръст, УМБАЛ „Медика“ и на други пенсионерски клубове от региона.

Празникът продължи с песни и народни танци.

Пенсионерски клуб „Дружба“ продължава мисията си да предоставя възможности за активен и пълноценен живот на възрастните хора в Русе. Планират се нови инициативи и събития с подкрепата на общината.