Песни и танци на Лазаровден в с. Николово

понеделник, 02 април 2018

И тази година сутринта на Лазаровден, пред читалището в с. Николово, се събраха пременени девойки в празнични носии и закичени с цветя. Момичетата се отправиха към кварталите „Липник“ и „Гагаля“, посещаваха къщите на николовчани и изпълняваха специални обредни песни и танци за здраве и берекет. Домакините ги посрещаха с радост и ги даряваха с яйца, сладки, плодове и пари. В новообновения пенсионерски клуб в квартал „Липник“, гости бяха народния представител Светлана Ангелова и Петинка Митева - председател на Обединения съюз на пенсионерите в България от гр. Русе. Лазарките поздравиха с песни гостите и съвместно с жените от пенсионерския клуб пресъздадоха обичая лазаруване. Малките певици Кристина Димитрова и Стефания Горнячка персонално поздравиха гостите с няколко песни и до късно следобяд селото се огласяше от радостните песни и танци на лазарките.

Последни Новини

виж всички новини >