Пети фолкфестивал "Лято в Будапеща" - послание за приятелство и сътрудничество

понеделник, 17 юли 2017

От 7-ми до 10-ти юли, за пети пореден път, изпълнители от осем  състава от  различни страни - България, Израел, Турция, Полша, Испания и Латвия се събраха в унгарската столица, за да покажат на местната публика и едни на други своето изкуство.

Самодейците от НЧ „Пробуда – 1902 г.“, с. Николово, със своите изпълнения представиха отлично България и Русе.

Първата от двете фестивални вечери се проведе на един от централните площади на града пред много зрители, които се насладиха на разнообразната програма на участниците. Втората  фестивална вечер и Гала концертът се проведоха в Дома на Националното наследство, където Арон Ковац, директор на  фестивала  и организатор на събитието раздаде наградите, а участниците си размениха  сувенири и подаръци за спомен.                                                                                      През свободното си време участниците се насладиха на приятна разходка с лодка по река Дунав и туристически тур с автобус из забележителностите на Будапеща.