вторник, 16 април 2024
Избрани фотографии от 10-ия юбилеен Международен фотосалон „Пловдив 2023“ ще бъдат експонирани в Русе. Откриването на изложбата ще се състои на 20 април в 17:30 ч. на пл. „Свобода“. Проявата се организира от Градско фотографско дружество – Русе и с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.
Двама русенци – Явор Мичев и Мирела Партинова, са сред отличените за своето фотографско изкуство на Международния фотосалон. Техните фотоси са избрани в конкуренция измежду 5851 фотографии от 42 държави във всички 6 раздела. Мирела Партинова е отличена с бронзов медал, а Явор Мичев получи приза за най-добър автор на салона с най-много допуснати творби – общо 17. Това е второ поредно отличие за русенеца в тази категория. Той бе удостоен и със специална награда за своя кадър „Лятна буря“, запечатан в Русе.
Във фотографската изложба, която ще бъде разположена на пл. „Свобода“, русенци и гостите на града ще могат да се насладят на над 120 фотографии от всички наградени творби.
Община Русе се включва в кампания за Световния ден на хемофилията
вторник, 16 април 2024
Пролетният панаир предлага на русенци богата празнична програма и множество…
вторник, 16 април 2024
Последни Новини
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 22 май 2026
Пенчо Милков отличи 39 изявени ученици в навечерието на 24 май
петък, 22 май 2026
Кметът Пенчо Милков и областният управител Любомир Владимиров обсъдиха…
петък, 22 май 2026
Писателката Есфир Алхазова представя тази вечер книгата си „Приказки“…
петък, 22 май 2026
Кметът Пенчо Милков свика първия щаб за пожарна безопасност в община Русе
петък, 22 май 2026
Изявени творци, преподаватели и културни дейци бяха отличени с Награда…
четвъртък, 21 май 2026
„Русчуклийче“ накара света да танцува право хоро
четвъртък, 21 май 2026
Бизнесът и местната власт в Русе с обща визия за инвестиции, дигитализация…
четвъртък, 21 май 2026