Певиците от фтт „Найден Киров“ се завърнаха с престижни награди от конкурса „Орфееви таланти“

вторник, 26 март 2019

На 21 и 22 март в Пловдив се проведе Националния музикален фолклорен конкурс „Орфееви таланти“, който  събра 850 участници от цялата страна. В оспорвана надпревара в четири възрастови категории се състезаваха певци, като  20-членно компетентно  жури с председател Проф. Акад. Милчо Василев оценяваше младите таланти.

Певиците от школата по народно пеене при ФТТ „Найден Киров“ с ръководители Румяна Великова и Мария Узунова се представиха блестящо и получиха едни от най-престижните награди:

Първа награда в трета възрастова категория спечелиха заслужено Силвена Павлинова и Радостина Дамянова., втора награда получи Зарина Богданова, а Габриела Михайлова се завърна с трета награда. Радостина и Габриела са ученички в НУИ „Проф.Веселин Стоянов“, специалност „Народно пеене“, където получават наистина едно професионално обучение.

Труда и таланта на младите певици и техните ръководители беше оценен по достойнство на този авторитетен фолклорен форум.