Доброволци от Франция и Италия се включват в дейностите на Общински младежки дом - Русе и сдружение „Вдъхновение“

вторник, 26 март 2019

И тази година в Русе има чуждестранни доброволци по програма „Еразъм +“. Това са  Лаура от Италия и Гоизедер от Франция. Те пристигнаха през този месец и вече активно се включиха в няколко събития на Младежкия дом. През следващите осем месеца тяхната задача ще е свързана с популяризиране на доброволчеството и възможностите за международна младежка мобилност сред местните младежи,  с реализирането на дейностите на Младежки дом, както и с техни лични проекти, свързани с младите хора на Русе.  Новодошлите доброволци бяха официално посрещнати в неделя, на организираното специално за тях парти за добре дошли от Младежки парламент. Младежите бяха подготвили традиционно посрещане с питка, шарена сол и мед, представиха интересни факти за България, народни танци и песни, традиционни храни подготвени от тях. Двете момичета са в Русе по проект „Доброволчеството: Стъпка нагоре в твоя живот“ на Стратегическа доброволческа служба по програма „Еразъм+“.